Jak vybrat správnou pracovní plošinu?

Zajít do obchodu a koupit. Tak snadné to ale není. Než si pracovní plošinu pořídíte, přečtete si tento článek, kde vám poradíme, na co si dát pozor.

Pracovní plošina vám může výrazně ušetřit práci. Pokud chcete natřít fasádu a máte moc vysoký dům, vyměnit okno na střeše či provést údržbu, nebudete muset používat žebřík nebo jiné nebezpečné pomůcky. Jak ale vybrat správnou pracovní plošinu? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Pracovní výška

Prvním parametrem, který vás bude při nákupu pracovní plošiny zajímat, je pracovní výška. Každá plošina má totiž definovaný dosah. Ten vám jasně řekne, kam až s danou plošinou dosáhnete. Ve většině případů se setkáte s maximální výškou 45 metrů. Mějte ale na paměti, že ne vždy je plošina s největším dosahem ta nejlepší. Čím vyšší dosah, tím lepší ukotvení totiž budete potřebovat. Raději tedy sáhněte po takové plošině, jejíž dosah bude dostatečný a nebudete muset zajišťovat dodatečné kotvení.

Nosnost koše

Tato vlastnost se může na první pohled zdát jako naprostá prkotina, rozhodně si ale na ní dávejte pozor. Nosnost koše totiž není jen o pracovníkovi, ale i o materiálu, který potřebujete nahoru dostat. Proto si nejprve všechno dobře propočítejte a raději nějaké to kilo přidejte. Předejdete tak zbytečným problémům.

Celková váha stroje

Ne všechny pracovní plošiny jsou pojízdné. Pokud si tedy plošinu pořizujete domů, myslete také na celkovou váhu stroje. Lehčí stroje se hodí především na práci kolem rodinných domů a nevadí, když je umístíte na zahradě. Pokud máte asfaltový nebo betonový povrch, můžete sáhnout i po mnohem vyšších a těžších pracovních strojích.

Jak ušetřit?

Nákup se sice může zdát jako dobrá volba, půjčovna pracovních plošin vám ale pomůže výrazně ušetřit. Půjčovna plošin Praha Isermat nabízí celou řadu pracovních plošin nejen pro domácí užití, ale také pro to profesionální. Půjčit si tu můžete i další pracovní stroje a nářadí za zlomek pořizovací ceny. Ušetřit tak můžete doslova balík.