3 tipy, jak pečovat o outdoorovou obuv

O outdoorovou obuv se musíte starat s větší pečlivostí než o tu běžnou. Díky tomu vám déle vydrží a budou vám dobře sloužit.

Pokud o ně nebudete pečovat, dlouho vám nevydrží. O outdoorových botách to platí dvojnásob. Ty totiž při každé tůře podstupují nesmírně vysokou zátěž, kterou můžete vyvážit jen dobrou starostlivostí. Jak se tedy o boty starat, aby vydržely opravdu dlouho?

Impregnace na obuv

Impregnace na obuv je základní způsob ošetření svršku bot. Jeho hlavním cílem je zabránit pronikání vlhkosti do obuvi. Vlhký materiál totiž nemá tak dobrou tepelnou izolaci, kvůli čemuž budou trpět především vaše chodidla. Dobrá impregnace navíc dokáže zabránit ulpívání nečistot. Díky nim je následná péče a čištění výrazně jednodušší. Navíc se nemusíte bát, že by se jakkoliv snížila prodyšnost bot.

Impregnační spreje

Nano sprej na boty využívá nanotechnologií k tomu, aby na povrchu boty neulpívaly nečistoty a špína. To samé platí i o vodě, která neprosákne do materiálu. Materiál si tak udrží svoji vysokou prodyšnost a tepelnou izolaci. Pamatujte ale na to, že nano impregnace na obuv nemá příliš dlouhou životnost. Pokud si tedy chcete co nejdéle udržet její výhody, sprej aplikujte pravidelně. Nejlépe po jednom týdnu používání.

Vosky

Boty po aplikaci přírodního vosku s přídavkem parafínu mění svůj původní vzhled. Zejména u světlejších odstínů poznáte velký rozdíl. Budou se více lesknout a také získají tmavší odstín. To ale není jedinou výhodou vosku. Pokud jej budete aplikovat na kožené boty, poděkují vám. Nebudou se totiž tolik přehřívat, čímž vám zajistí mnohem větší pohodlí při nošení. Vosk nanášejte pouze za studena. Současné vosky totiž obsahují rozpouštědla, která by při vyšší teplotě ztratila svoji účinnost.