Zajistěte si zásobu pracovních ochranných pomůcek

Zdraví máme jen jedno, ale při práci se na to často zapomíná. Člověk je často zavalen pracovními úkoly, neví, kam dříve skočit a tak ani často nemá čas si obléknout vhodné pracovní oblečení a ochranné pomůcky. To se ovšem může snadno vymstít. Chvilka nepozornosti a následně můžete litovat, že jste se nechránili lépe. Spěch při práci nikdy nepomůže, je sice těžké nebýt někdy ve stresu, ale vždy je vhodné si práci správně naplánovat, dělat ji v klidu a plně se na ni soustředit. Také je důležité se pokaždé správně chránit, protože ochranné pracovní pomůcky už pomohly zabránit mnoha nepříjemným zraněním.

Ochranné pomůcky mějte vždy po ruce

Ochranné pracovní pomůcky je vždy potřeba nakupovat dopředu, některé z nich vydrží i roky, třeba kvalitní svářečské rukavice, ale některé je potřeba pravidelně střídat, třeba respirátory a mnoho dalšího. Mnoho lidí má při práci pouze tu nejzákladnější ochranu a to je škoda, často se zapomíná na všechny vlivy, kterým jste vystaveni.

Při práci na stavbách nebo v provozech je často zatěžován například sluch, při každodenním pobytu v extrémně hlučném prostředí se může sluch značně poškodit, proto je dobré myslet i na ochranu sluchu a pořídit napříkad sluchátka špunty.

Základem je správné oblečení, někteří lidé vyrazí do práce v džínách nebo látkových montérkách, které zajistí jen minimální ochranu, je vhodné si zajistit kvalitní prcovní oblečení, které je vyztužené na důležitých místech, pevné a má anatomický střih, aby vám někde neviselo a nemohlo se za nic zaháknout, nebo abyste s ním nezavadili o pracovní stroj.

Nejlepší možností je pravidelně nakupovat ve specializovaném pracovním eshopu wbs-safety.cz, kde naleznete kompletní sortiment pracovních ochranných pomůcek i oblečení. Pořídíte zde montérkové oděvy, pracovní kalhoty, bundy, mikiny, vesty, výstražné oděvy, pracovní obuv a další. Inspirujte se nabídkou sami a zajisté v ní najdete pracovní oděvy, které se vám budou líbit.