Hluk v domácnosti je problém, ale ne takový, aby ho nevyřešila zvuková izolace

Život v paneláku považují někteří lidé za příjemný a pohodlný, to se však netýká těch, kteří jsou denně terorizováni nepříjemným hlukem. V bytech člověk sdílí i životy ostatních lidí a to i tehdy, když to nechce. V domech se zvuk velmi dobře rozléhá a stačí jediný hlučný člověk k tomu, aby výrazně narušil životní komfort mnoha jiných lidí. Někteří se kvůli hluku stěhují, jiní se hádají se sousedy nebo se s nimi i soudí. Existuje řešení, které je možná tou nejlepší volbou, jde o odhlučnění.

Jak se odhlučnění realizuje

Možná si představujete nějaké rozsáhlé rekonstrukce, ale měli byste vědět, že nejde o žádný mimořádně obtížný proces. Používá se při něm akustická pěna v podobě desek, které se připevní na místo, odkud hluk přichází. Nejlepší volbou je aplikovat akustické materiály na místo, kde zvuk vzniká, ale ne vždy jsou sousedé ochotní odhlučnění řešit a tak je na vás, abyste si své prostory odhlučnili.

Pokud je problémem zvuk přicházející ze shora, udělá se zvuková izolace stropu a nalepí se na něj akustické desky. Pokud hluk přichází přes některou ze stěn, udělá s zvuková izolace stěny. Zjistěte více o akustické izolaci ve videu níže.

Kde akustický materiál pořídit? Všechny druhy akustických pěn a příslušenství naleznete na Akusticka-pena.cz. Eshop je specialistou na odhlučnění a kromě všech potřebných materiálů web slouží také jako zdroj důležitých informací, které potřebujete o odhlučnění vědět.

Odhlučnit můžete nejen domácnost, ale třeba také zkušebnu, třídu, kancelář a jakékoliv další prostory. Odhlučnění si můžete kompletně provést svépomocí, na webu najdete popsané, jaké materiály jsou pro dané účely nejlepší a také jsou zde návody, podle kterých můžete postupovat.