Zbavte se svého vozu ekologicky

Vozidla na konci životnosti nebo staré auto, které jste nechali někde odstavené, mohou způsobit velké škody na životním prostředí, pokud nejsou zlikvidovány a recyklovány ekologickým způsobem.

Vypouštění odpadních kapalin ze starých vozidel do půdy je nebezpečné, ale to je přesně to, co mnozí prodejci šrotu dělají. Mnoho dalších dílů, jako je ocel, lze recyklovat a znovu použít. Možná jste nevěděli, že dopad automobilů na životní prostředí nepochází jen z jejich jízdy. Průmyslové procesy, které zakončují životnost automobilu – jeho výroba v závodě a jeho likvidace – mají neúměrný dopad na životní prostředí, a to jak z hlediska emisí skleníkových plynů, tak jiných forem znečištění.

Jaký je tedy správný způsob, jak se zbavit nepotřebného auta?

Pokud vás zajímá kromě likvidace vozidla odhlášení, můžete získat vše snadno a rychle.

Nechte likvidaci vozu na odbornících

SbohemAUTO.cz je web, kde si snadno a rychle zajistíte ekologickou likvidaci starého nepojízdného automobilu. Spousta dílů a materiálu je používáno následně dál v jiném odvětví. Společnost ekologicky zlikviduje nebezpečné kapaliny.

Na webu sbohemAUTO.cz zjistíte, že ekologická likvidace a odtah jsou zdarma. Není žádný důvod, proč nechávat auto odstavené na parkovišti nebo na ulici. Za některé vraky společnost vyplácí sumu až 5000 CZK. Částka je vyplacena v případě, kdy jsou některé díly automobilu použitelné. Zda má váš autovrak ještě nějakou cenu se dozvíte ještě dříve, než dojde k odtahu, a to po telefonické domluvě.

Co potřebuji k ekologické likvidaci vozidla?

Jsou tři základní formuláře, bez kterých k ekologické likvidaci nedojde:

  • Kopie velkého technického průkazu
  • Občanský průkaz
  • Plná moc
  • Případná kopie dokumentu a dědickém řízení

Pokud jste ještě nezakoupili nový vůz, můžete se radovat z poukazu na 10 000 CZK platný pro všechna vozidla Opel. Stačí využít služeb sbohemAUTO.cz.