Zaměřeno na jídelníček – jak jej hlídat, aby to byla zábava?

Přemýšlíte nad tím, jak začít změnu ve svém životě? Vše se točí okolo jídla? Jíte vše a bez většího rozmyslu a najednou jste přibrali hned několik kilogramů a ani nevíte, odkud? Nebo se až nezdravě zabýváte tím, co jíte? Řešíte každé jedno sousto, kalorie, které do těla přijmete během dne, stresujete se nad tím, co si objednat nebo neobjednat, co sníst a co naopak nesníst. Stačí se na jídelníček podívat celistvě, jídlo vás nesmí ovládat. Ovládněte jídlo a hubnutí vy!

Jídelníček podle pravidel

Chcete-li zjistit, jak to s vámi vypadá, zda máte kilogramy navíc a je potřeba trochu zformovat tělo, můžete zkusit BMI index. Pomůže vám BMI kalkulačka, do které jen zadáte výšku, váhu a další nezbytnosti. Následně vám kalkulačka ukáže, jak na tom jste. A od toho se může začít vše odvíjet. Potřebujete zhubnout pár kilogramů? Nebo to bude víc, než jen pár kilogramů? Či máte naopak ideální váhu a je potřeba si jí udržet? Ať už odpovíte na jakoukoliv otázku ano, budete potřebovat pravidelnou a správnou stravu.

V Japonsku věří, že jídlo je lék, pomáhá trávení, dodává energii a také umí léčit některé nemoci. Základ mají ve vyváženosti a střídmosti. Pět menších jídel denně je ideální pro pravidelné stravování. Využít můžete Pestrý jídelníček, který připraví jídlo přesně podle vašeho přání. Můžete vybírat hned z několika programů, takže můžete hubnout, přibrat nebo si udržet svou aktuální váhu. Zdravé recepty jsou jejich prioritou!

Každá kalorie se počítá

Máte rádi přehled o tom, kolik má jídlo kalorií? V tomto ohledu pomohou kalorické tabulky, které vám řeknou, kolik má daná potravina kalorií a vy se později můžete rozhodnout, zda si jej dáte nebo raději vyzkoušíte něco méně kalorického, ale přesto chutného. Péče o tělo a strava by měla být především zábava. Nenechte se jídlem ovládat.