Vybíráme alu kola pro svůj vůz

Vždy vás lákalo vlastnit alu kola? Je těžké se dívat na všechna ta krásná auta s elektrony a přitom jezdit na plechových discích. Mnoho lidí zvažuje, jestli alu kola koupit nebo nekoupit. Zatímco na jednu stranu se vám líbí, na druhou stranu je to investice navíc. Takto o alu kolech však neuvažujte. Plechové disky jsou často brány jako základ, který autu nepřidává na vzhledu ani na jízdních vlastnostech.

Auto nás určitým způsobem reprezentuje a většina lidí se snaží, aby vypadalo co nejlépe. Pokud se vám alu kola líbí, jednoduše si je pořiďte, nejde dnes už o velkou investici a váš vůz s nimi bude působit zcela jiným dojmem. Jde o výrazný prvek každého vozu, navíc alu kola se nabízí v mnoha fascinujících designových provedeních, ze kterých si můžete vybírat. Alu kola nejsou jen o vzhledu, jejich pořízení má výrazný vliv na jízdní vlastnosti. Zatímco plechové disky jsou svařované a při větším nárazu se mohou deformovat, alu kola jsou vyrobena z jednoho kusu slitiny hliníku a hořčíku a jsou velmi pevná a odolná vůči nárazům. Tato kola vám díky lepšímu rozložení hmoty zajistí lepší dynamiku akcelerace i brzdění. Také lépe odvádějí teplo od brzd i od pneumatik. Nemusíte o ně nijak pečovat, stačí je jen občas otřít hadrem a omýt mýdlovou vodou.

Nakupujeme alu kola

Sháníte nejlevnější alu kola 5×100? Pro nákup alu kol využijte specializovaný eshop aaaalu.cz. Nabízí velmi široký výběr kvalitních značkových alu kol za nejnižší ceny. Online nákupem ušetříte mnoho peněz, rozhodně se nevyplatí nakupovat v kamenných obchodech, kde mají obří přirážky. Nemusíte se bát, že byste vybrali špatná alu kola, na eshopu najdete konfigurátor, kde stačí vyplnit potřebné parametry a následně se vám zobrazí vhodná kola pro váš vůz. Také si můžete nahrát fotku svého vozu a podívat se, jak na něm budou alu kola vypadat. S výběrem nespěchejte a vyberte taková kola, která vám budou každý den dělat radost.