Úchyty jako praktický pomocník i jako designový doplněk nábytku

Nábytkové úchyty nám usnadňují otevírání jednotlivých kousků nábytku. Někdy jsou již součástí nábytku, jindy si můžeme volit z několika různých variant. Na co se tedy zaměřit při jejich výběru?

Parametry výběru

Pokud vybíráme nábytkové úchyty, je potřeba brát v potaz hned několik důležitých faktů.

Především se jedná o umístění nábytku. Asi největší nároky budou mít úchyty v kuchyni a v koupelně. Ty jsou používány pravidelně, každý den. Kromě toho panují v těchto místnostech i specifické podmínky, bývá zde často vlhčeji, než v ostatních místnostech vašeho bytu nebo domu. Nejvíce odolné budou asi úchyty vyrobené z kovu. Těm nebude vadit ani používání s mokrýma rukama.

Pohodlné používání nabízí i vhodná ergonomie. Ideální je, pokud si můžete úchyty předem osahat. Vhodnou volbou jsou takové modely, které nemají příliš ostré hrany a to především v případě, že jsou členy vaší domácnosti i malé děti. Vzhledem k tomu, že se v kuchyni občas nevyhnete špinavým rukám, dobře se budou čistit úchyty hladké. Lépe se používají takové modely, které mají vetší přesah.

Materiál pro úchyty

Nejvíce odolné jsou úchyty vyrobené z kovu. Vybrat si můžete z několika různých povrchových úprav. Stylovější modely pak představují úchyty vyrobené ze dřeva nebo z kůže. Kovové úchyty jsou ideální volbou do interiéru minimalistického a moderního. Dřevěné nebo kožené úchyty navozují dokonalý přírodní vzhled. Oba modely se navíc mohou stát i designovými kousky. Dřevěné modely jsou vhodné do ložnice nebo obývacího pokoje, kožené pak do pracovny nebo knihovny. V případě dětského pokoje jsou dobrou volbou úchyty plastové gumové. Jsou měkčí a bezpečnější.

Web ankahb.cz

Zde si můžete vybrat úchyty z široké nabídky. Kromě úchytů nabízí e-shop také věšáky, knopky, kliky, dekorativní prvky, nábytkové nohy, věšákové lišty nebo SIRO LED osvětlení.