Trápí vás velká dávka stresu? Vyzkoušejte sílu krystalů k jeho zmírnění!

Úzkostí trpí celosvětově každý 13 člověk. Není to nic špatného, ani ostudného. Pokud hledáte alternativní metody, jak se úzkosti zbavit či ji alespoň zmírnit, můžete vyzkoušet sílu minerálních kamenů. O jejich síle věděl již pradávní předkové a v současnosti ji začíná objevovat mnoho lidí. Které minerální kameny pomohou pomoci v boji se stresem a úzkostí?

Mějte na paměti, že kameny nikdy nemohou nahradit lékařskou léčbu.

Ametyst

Zeptejte se kteréhokoli léčitele s krystaly, který kámen by vám doporučili proti úzkosti, a ametyst bude pravděpodobně na špičce jejich seznamu. Tento uklidňující fialový kámen je široce používán při nespavosti a nočních můrách a může pomoci urovnat vaše myšlenky, abyste se dobře vyspali.

V řecké mytologii je kámen znám jako kámen střízlivosti a je oblíbený u lidí, kteří se zotavují ze závislosti. Hluboce čistící, vyrovnávající kámen může pomoci udržet čistou mysl. Tradiční čínská praxe Feng Shui také zahrnuje uklidňující vlastnosti ametystu. Je to kámen, který přináší harmonii v domácnosti.

Jantar

Jantar technicky není krystal: je to zkamenělá stromová pryskyřice oblíbená pro svou zlatou barvu a krásu. Používal se v lidovém léčitelství ve starověkém Řecku i v tradiční čínské medicíně.

Jantar je jeden z mála kamenů, který ke svému fungování potřebuje kontakt s pokožkou. Ty se obvykle nepoužívají při skutečném léčení krystaly; je běžnější, že se kameny nosí jako šperky.

Růženín

Růženín je jedním z nejoblíbenějších kamenů se svou jemnou růžovou barvou a jemnou energií. Tyto kameny jsou označovány jako krystaly univerzální lásky. Těží se globálně, díky čemuž jsou poměrně snadno dosažitelné a levné. I ten nejmenší kousek růžového křemene, který máte ve svém prostoru, je ideální pro přijetí uklidňující energie.

Růženín silně rezonuje se srdeční čakrou, protože je to krystal lásky a srdeční čakra je celá o lásce. Růženín také jemně stimuluje kořenovou čakru a v důsledku toho je mimořádně užitečný při úzkosti. Je to zvláště užitečné, když kořenem úzkosti je bolest srdce, trauma, bolest a strach. Kámen vám pomáhá přivítat se v lásce, harmonii a míru.

Nejen minerální kameny, ale mnoho dalšího souvisejícího s přírodou objevíte na magieprirody.cz.