Potřebujete dočasný zdroj přenosné energie? Pak jsou pro vás elektrocentrály jako dělané!

Určitě jste si už mohli na mnoha místech všimnout větších i menších zařízení, která jsou sice občas poměrně hlučná, ale dokáží generovat až překvapivě vysoké množství energie. Elektrocentrály jsou naprosto ideálním zdrojem energie tam, kde jinak nemáte možnost energii plnohodnotně využívat.

Používají se ve velkém měřítku na různých stavbách, akcích a celkově i na místech, kde lidé pobývají jenom krátkou dobu či potřebují být maximálně mobilní. Rozhodně ale není elektrocentrála jako elektrocentrála. Základní dělení a jejich výhody, si rozhodně řekneme v dnešním článku.

Rozdělení centrál podle druhu pohonu

Přenosné elektrocentrály většinou využívají především dieselového pohonu. To ale neznamená, že by se jednalo o jediný druh, který si můžete bez problémů zapůjčit nebo zakoupit. Standardní půjčovna elektrocentrál vám totiž většinou nabídne celou řadu různých pohonů. Jedním z těch častějších případů jsou právě dieselové elektrocentrály. Počítejte s tím, že dělají poměrně velký hluk a dovedou i slušně čoudit. Ale nabízejí výborný výkon při stabilní energii. Jejich benzínoví protějšci jsou o něco klidnější a ekologičtější, ale zase se nemůžete spolehnout na to, že dodají tolik potřebné energie.

Počet fází, které elektrocentrála má

Velice důležitou otázkou vždycky bude, jaký počet fází zvolíte. To je pro využití, které vám náhradní zdroj elektřiny nabídne opravdu extrémně důležité. Klasické jednofázové zásuvky a centrály se používají na všechny druhy standardní dvou vidlicové koncovky. Máme je v domácnostech a potkáme je i u kdejakých stavebních přístrojů. Pokud ale chceme pracovat s výkonnějšími přístroji, jako mohou být například míchačky, tak už potřebujeme namísto dvoufázové zásuvky kulatou třífázovou.

Pronájem elektrocentrály od profesionálů

Rozhodně se nejedná o všechny druhy dělení, ale všeobecně se považují tyto varianty za to nejjednodušší dělení pro nezkušeného zákazníka. Pokud budete chtít pronájem elektrocentrály od profesionálů, tak se vás určitě budou dotazovat i na to, jaký druh elektroniky budete potřebovat napájet. Podle toho totiž existuje poměrně dost velké množství dalších druhů elektrocentrál.