Pojištění odpovědnosti pro zaměstnance je dnes důležitou otázkou

Zodpovědnost určitě není jen fráze, měli bychom na ni myslet už v první řadě. Problémy totiž přicházejí hlavně v době, kdy je vůbec nikdo nečeká, a to pochopitelně nejen na pracovišti. Může k nim dojít třeba i na služební cestě a okolnosti nemusí být vůbec přívětivé. Bez dobře nastavené pojistky pak mohou jít škody až do astronomických částek, alespoň z pohledu rodinného rozpočtu. Zajistit vhodnou prevenci je proto velmi důležité, pojištění zaměstnanců má v západním světě už letitou tradici a stává se standardem i v našich zeměpisných šířkách.

Celosvětová platnost je velkou výhodou

Zůstáváte na jednom pracovišti prakticky po celý rok nebo spíše často cestujete a měníte místo, kde vykonáváte svou profesi? V obou případech vám pojištění odpovědnosti z výkonu povolání jistě přijde vhod, smlouva totiž platí nezávisle na tom, v jaké části světa se právě nacházíte. Služební cesta tedy nebude vyžadovat další připojištění nebo balíček služeb navíc.

Pojištěný je proto chráněn jednou komplexní smlouvou, kterou lze sjednat velmi rychle a také bez dalších administrativních průtahů. Výhodou pak je také možnost sjednání dohody v rámci kolektivu zaměstnanců, tedy tzv. hromadnou smlouvu. Čím méně dokumentů, tím lépe, že? Nikdo nemá rád papírování, a to včetně úředníků.

Speciální varianta určené pro řidiče

Patříte do široké rodiny řidičů z povolání? Potom vás pojištění od ERGO pojišťovny jistě příjemně překvapí. Jedna z variant pojistky je totiž určena právě těm, kteří při výkonu zaměstnání sedají poměrně často za volant. Tarif Řidič PLUS je pro ty, kdo mají k dispozici služební auto a využívají ho také k rodinným nákupům nebo víkendovým výletům. Limit spoluúčasti je nejvýše pět tisíc korun, maximální pojistná částka je pak stanovena v rámci této pojistky na hranici půl milionu.