Péče o látkové pleny není náročná

Chcete pro své miminko to nejlepší a současně vám záleží na životním prostředí? Jednoznačnou volbou v takovém případě jsou látkové plenky, které tato kritéria splňují a navíc s nimi ušetříte. Čeká vás pouze počáteční investice a pokud nejsou po používání látkové plenky poškozené, můžete je schovat na další dítě či prodat.

Správnou údržbou zajistíte jejich dlouhou životnost

Někteří výrobci doporučují používat přípravek, který je přímo určený k čištění a praní látkových plen. S takovým přípravkem máte vždy jistotu, že pleny neponičí a pokožka vašeho dítěte nebude vystavena podráždění z přípravku určených k běžnému praní.

Pokud se rozhodnete koupit přípravek na vlastní pěst, vybírejte takové, které neobsahují barviva a parfémy. Tím se řiďte vždy u všeho, co se týká dětí, ovšem u plenek je to obzvláště důležité, protože budou blízko k pokožce dítěte v citlivé oblasti.

Vyzkoušejte prací prostředek, který jste používali k praní dětského oblečení, a pokud dobře čistí a nezpůsobuje vyrážky, vyzkoušejte jej na látkových plenkách. V závislosti na tom, zda máte tvrdou vodu nebo ne, se nevyhnete pokusům a omylům a vylepšení nastavení pračky, než najdete perfektní program pro čištění látkových plen, ale nemusíte utratit navíc.

Samotné praní plenek

Jakmile budete připraveni vložit látkové pleny do pračky, za předpokladu, že jste okamžitě zlikvidovali a opláchli pevné sekrementy, oddělte plenky od zbytku dětského oblečení. Začněte teplým oplachováním, poté perte v nejdelším programu a ukončete studeným oplachováním. Můžete přidat (poté, co zkontrolujete pokyny k praní vaší značky na plenkách), čtvrtinu šálku bělidla do prostoru pro předpírku – nikdy přímo na plenky – abyste je dezinfikovali a odstranili zápach.

Plenky můžete bez obav sušit v sušičce, ovšem plenkové kalhotky do ní nepatří a raději sušte volně, na vzduchu.