Otázky, které byste nikdy neměli klást na pracovním pohovoru

„Máte na nás nějaké dotazy?“ Otázka, se kterou se na pracovním pohovoru setkal téměř každý z nás. Jistě existují otázky, které chcete od náboráře zodpovědět, ovšem velmi záleží na to, jaký typ dotazů položíte. Práce Ostrava se tak snadno může stát jen snem.

Jaké dotazy na pohovoru nikdy nepoložit?

Abyste zvládli pracovní pohovor, měli byste se skutečně pokusit předvést, že máte velký zájem o práci, o kterou jste se ucházíte. A to je přesně to, co chtějí náboroví manažeři nebo tazatelé vědět. Chtějí najmout kandidáty, kteří mají silnou vášeň pro získání práce. Otázka na plat nebo výplatu během pohovoru však vysílá nesprávný signál vedoucímu náboru.

Ale nebojte se, šanci dostanete. Tuto otázku můžete položit, jakmile vám bude nabídnuta práce a informováni o výši platu.

Má vaše organizace nějaké benefity?

Opět je to otázka, která ukazuje, že se méně zajímáte o práci a více o výhody nebo výhody. Takže tuto otázku nikdy nepokládejte.

Mohu pracovat z domova?

Pokud by se jednalo o práci z domova, pracovní inzerát by to již uvedl. Je to špatná otázka a nikdy byste ji neměli klást na pracovním pohovoru. Položit tuto otázku jednoduše znamená požádat o zvláštní laskavost. Jak můžete žádat o zvláštní laskavost, když vás ani nezaujali?

Jaká je vaše konkurence?

Protože žijeme ve vysoce digitalizovaném světě, většina informací, které hledáte, je na webu. Pokud chcete vědět o konkurentech společnosti nebo firmy, stačí hledat na Googlu.

Jaká je pracovní doba?

To je otázka, kterou tazatelé neradi slyší při pracovním pohovoru. Máte větší zájem věnovat práci více hodin nebo volno? Pokud nechcete zanechat špatný dojem, nikdy se na tuto otázku neptejte. Práce Kladno by mohla být nabídnuta dalšímu uchazeči.

Pokud vám práce snů stále uniká, vyzkoušejte zasílání pracovních nabídek „na míru“ z webu cz.jobimi.com na váš email.