Ochutnejte speciality chorvatské kuchyně

Chorvatsko je země, kterou každoročně během letních měsíců navštíví velké množství turistů. Lákají je nejen nádherné pláže a čisté moře, ale také ubytování chorvatsko. Široký výběr hotelů, apartmánů i ubytovacích kapacit v kempech všech turistických oblastí nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz. Ať už patříte mezi milovníky lenošení na pláži, potápění se v podmořském světě nebo rádi poznáváte historii či nádhernou přírodu, každý návštěvník si zde najde to své. Bonusem je pak lahodná chorvatská kuchyně.

Kuchyně chorvatského pobřeží se svými specialitami

Pokud zavítáte na chorvatské pobřeží, nejen že to pro vás bude nejlevnější dovolená, která nabízí spoustu možností, ale také si zde můžete pochutnat na velkém množství místních specialit. Tato oblast je ovlivněna kuchyní italskou a někdy i rakouskou a dokonce maďarskou.

Pro oblast Istrie a Kvarner jsou typické speciality z masa jehněčího nebo telecího, které se připravují pečením pod železným poklopem v nádobě, která se staví do žhavého popela. Velkou pochoutkou je i jehněčí, jež se peče na rožni nebo v troubě.

  • Rybí speciality

Ryby se upravují třemi různými způsoby – na roštu, dušením s rajčaty, cibulí a různými druhy koření nebo vařením ve vodě s česnekem, petrželkou, kořením a olejem.

Většina návštěvníků Jadranu chce ochutnat také plody moře, mezi něž patří různé druhy hlavonožců, mlži, raci, krabi a další mořští živočichové.

Pochutnat si můžete na rizotu do něhož se přidávají sepie, chobotnice či olihně. Ty se také krájí na proužky a upravují se smažením. Opravdovou pochoutkou jsou humři a langusty. Vaří se vcelku nebo se kousky masa obalují v těstíčku a smaží se.

Hlavní chod tvoří nejen maso, ale také velké množství zeleniny. Nejčastěji se jedná o hrášek, fazolky, cukety, mrkev, brokolici, květák, rajčata, papriky nebo mangold.

Ostatní přílohy, mezi něž patří především brambory, těstoviny nebo ráže, tvoří minimální část každé porce.