Plachtová hala

Montované plachtové haly

Jak snadno a rychle lze vyřešit problém se skladováním zboží nebo materiálu či dokonce s výrobními prostory nemusí být takový problém. Jednoduché zastřešení v podobě pevné ocelové konstrukce, která má několik výhod a je vhodná do každého odvětví, je velmi vhodné řešení.

Co jsou montované plachtové haly

Jde především o kvalitní ocelové konstrukce, které jsou opláštěny velmi pevnou, izotermickou plachtou. Tato plachta má několik pozitivních vlastností, jako je například nepropustnost deště, slunečních paprsků. V případě nepříznivého počasí se tak investor nemusí bát, že by došlo k znehodnocení materiálu. Výrobce uvádí životnost takové plachty až na 20 let a na konstrukci dokonce 40 let. Některé firmy, které se zabývají realizací montované plachtové haly, také nabízejí kombinaci plachty a trapézového plechu. O všech detailech a možnostech se může každý poradit s odborníky.

Mají montované plachtové haly výhody?

Tyto prefabrikované ocelové konstrukce mají také několik výhod, které je třeba zviditelnit. Jde především o:

  • jednoduchou montáž
  • jednoduchou demontáž
  • poměrně nízkou cenu
  • tyto haly mají požární odolnost a bezpečnost
  • díky prvotřídní oceli je zde vysoká odolnost proti korozi a agresivnímu prostředí

Kde všude nacházejé montované plachtové haly uplatnění

Plachtové haly jsou vhodné téměř v každém odvětví. Jde například o zastřešení různých sportovních areálů, jako jsou tenisové kurty, bazény, hřiště a jízdárny. Vhodné jsou ale také jako skladové nebo výrobní prostory v případě, že je potřeba rozšířit podnikatelský záměr. Také v zemědělství najdou tyto plachtové haly své uplatnění. Dají se využít jako objekty pro ustájení hospodářských zvířat, k uskladnění jejich krmiva nebo je možné využít haly jako garážové stání pro těžkou zemědělskou techniku.

Plachtová hala a její realizace

Je třeba také zmínit, že k takové realizaci plachtové haly není potřeba stavební povolení, pokud má hala do 1000 m2. Její rychlá výstavba je její velkou předností a tak jak je jednoduchá montáž, je jednoduchá i její demontáž. Plachtová hala se totiž může přemístit na jiné místo, pokud majiteli nevyhovuje na takovém místě, kde byla postavena. Tyto ocelové konstrukce nevyžadují další vnitřní úpravu oblouku, protože opláštění je dostačující a má i optimální vzhled.

Výběr vhodné stavební firmy

Na trhu služeb dnes existuje mnoho společností, které nabízejí kvalitní práci, co se týká realizace plachtových hal. Je třeba ale trochu hledat a srovnávat. Také lze firmu najít dle referencí, které jsou většinou na internetových stránkách firmy a usnadňují tak výběr.