Látkové plenky si opět získávají velkou oblibu

S příchodem jednorázových plenek mnoho rodičů upustilo od používaní látkových plenek, které začaly být považované za přežitek starších generací.

V posledních letech se však mnoho rodičů navrací k látkovým plenkám z mnoha důvodů.

Látkové plenky šetří peníze

Pokud se rozhodnete používat jednorázové pleny, počítejte s tím, že průměrné dítě jich spotřebuje kolem 7000, než se naučí chodit na nočník nebo na záchod. I když budete používat levné jednorázové pleny, utracená částka bude nemalá.

Látkové pleny nezatěžují životní prostředí

Na světě se každoročně vyrobí miliardy jednorázových plenek.

K výrobě těchto plen jsou spotřebovávány cenné zdroje, které zase vytvářejí miliony tun odpadu, které se ukládají na skládky. Látkové pleny pomáhají redukovat tento odpad.

Látkové pleny jsou opakovaně použitelné

Látkové plenky najdou své využití i ve chvíli, kdy je dítě nepotřebuje. Když se opotřebují, mohou být použity jako ručníky, žínky, výměnné podložky nebo na cokoli, na co potřebujete měkký hadřík. Kromě toho lze látkové plenky znovu prodat, když z nich vaše dítě vyroste, pokud jsou stále v dobrém stavu. Mnoho rodičů se bojí investovat do několika nových značek látkových plenek, aby zjistilo, co je pro jejich děti nejlepší, a nákup použitých plenek je levná varianta.

Údržba látkových plenek není náročná

Kromě vyklepání pevného odpadu z plenky do toalety, není na údržbě látkových plenek nic výjimečného. Praní a sušení látkových plenek se používá stejné jako u běžného, více zašpiněného, prádla.

Příjemné k pokožce

Látkové plenky nezpůsobují zdravotní potíže, v podobě puchýřků, ekzémů či podrážděné pokožky, jako je tomu u jednorázových plenek.

Děti mají v látkových plenkách mnohem více pohodlí. Bavlna nebo biobavlna, která se k výrobě plenek používá, je na pokožce příjemná.