Jak dezinfikovat kancelář? Máme pro vás návod

Dezinfekce a časté čištění kanceláře je v těchto dnech nezbytné. Proto jsme si pro vás připravili návod, ve kterém vám povíme všechno potřebné.

Na Covid-19 stále není vakcína. I přes postupné rozvolňování opatření je ale potřeba, aby byly pracovní prostory čisté a často dezinfikované. V tomto článku vám tedy ukážeme, co byste vlastně měli v kancelářích dezinfikovat a jak to vlastně udělat.

Co dezinfikovat?

Jednoduše všechno. Hlavní prioritu by ale měly mít místa, kde se setkává nejvíce lidí. Několikrát denně čistěte kuchyňku či konferenční místnost, pokud se v ní scházíte. Nezapomínejte ani na toalety. Apelujte na zaměstnance, aby dezinfekci kanceláří prováděli i sami. Hlavně ale zajistěte dostatečné množství dezinfekce a čistících prostředků.

Co filtry ve vzduchotechnice?

Z preventivních důvodů je dobré, abyste filtry vzduchotechniky vyměňovali častěji. Zejména ty, které byly osazeny před třemi měsíci a déle. Zvýšené riziko šíření virů hrozí zejména ve chvíli, kdy je filtrační jednotka zanesená prachem. Nejenže bude mít nižší účinnost, ale také bude docházet k pronikání drobných prachových částic, na které se mohou viry přichytit.

Jak často dezinfikovat?

Vzhledem k současné situaci byste měli několikanásobně zvýšit frekvenci úklidu. Nemusíte si najímat nové síly v podobě uklízeček a uklízečů. Stačí, když ti stávající uklidí jednou za den. Pokud tedy přiloží ruku k dílu i další zaměstnanci. Je totiž potřeba, aby po sobě svoje pracoviště dezinfikovali. Kromě pravidelné dezinfekce kanceláře se zaměřte i na toalety. Ty čistěte i více než 4 krát denně.

Co takhle zavolat profesionála?

Situace, která nastala, dala vzniknout řadě nových firem. Zejména těm, které se věnují úklidu a dezinfekcím. Pokud tedy nemáte čas na čištění firemních prostor a kanceláří, neváhejte a zavolejte profesionála. Dezinfekční firma se postará o všechno od účinné dezinfekce povrchů až po dezinfekci vzduchu.