Chorvatské ostrovy jsou rájem na zemi: Poznejte jejich kouzlo během letní dovolené

Plánování letní dovolené by mělo být již v plném proudu. Nevíte, kam s celou rodinou vyrazit? Hledáte-li místo na dovolenou, které vaši rodinu finančně nezruinuje, ale nabídne vám krásnou dovolenou u moře, popřemýšlejte o chorvatských ostrovech.

Dovolená v apartmánech

Pokud vyrážíte na dovolenou s celou rodinou, jistě se vám vyplatí strávit dovolenou v apartmánu. Ceny za týdenní pronájem apartmánu jsou v Chorvatsku opravdu nízké. Když si cenu za ubytování rozpočítáte na jednotlivé členy domácnosti, zjistíte, že se jedná o opravdu směšné částky. Právě Chorvatsko vám totiž ubytování v apartmánech běžně nabízí. Zvolit si můžete i ubytování v kempu, kde budete obklopeni přírodou, či v hotelu. To je však zbytečně drahé. Ubytování chorvatsko vám nabízí širokou možnost volby.

Rychle a snadno

Výhodou dovolené v Chorvatsku je také to, že se do této země dostanete celkem rychle a snadno autem. Zvláště, pokud jsou v rodině dva řidiči, kteří se mohou při řízení střídat. Nemusíte řešit drahé letenky a příplatky za zavazadla, vše naskládáte do automobilu a můžete vyrazit.

Nechte se okouzlit

Samotné Chorvatsko je velmi krásné, ale co teprve chorvatské ostrovy. Vybrat si můžete ze 78 chorvatských ostrovů v Jaderském moři. Právě na ostrovech najdete vytoužený klid, nádherné moře, romantické pláže a opuštěná místa. Výhodou je i stále slunné počasí v chorvatsku. Chorvatské ostrovy vás okouzlí divokostí zdejší přírody, ale i přívětivostí místních obyvatel. Pochutnat si zde můžete také na skvělých rybách, domácím vínu a kořalce. Mezi největší chorvatské ostrovy patří Krk, Cres, Brač, Hvar, Pag a Korčula. Zakotvit však můžete i na menším ostrově Rab, Vis, Šolta apod. Narazíte zde i na řadu zajímavých památek a přírodních úkazů.