3 tipy, jak efektivně využít vaši pergolu

Vaši pergolu můžete velice snadno přetvořit v něco unikátního. Proto vám v tomto článku přinášíme tři tipy, jak vaši pergolu využít na maximum.

Pergola na terasu může být tím nejlepším rozhodnutím v životě. Tímto způsobem totiž získáte pohodlný prostor, který můžete využít k celé řadě zajímavých projektů. Tady jsou tři nápady, kterými se můžete inspirovat.

Venkovní kuchyně

Venkovní kuchyně je skvělý způsob, jak můžete vaši pergolu využít netradičním způsobem. Zejména v letních měsících by byla škoda zůstávat doma a vařit uvnitř. Vytáhněte si gril, nějaký ten nábytek a ukažte svoje kuchařské schopnosti celému světu. Moderní pergoly vám poskytnou nejen dostatek prostoru, ale také zabezpečení pro vaše venkovní hrátky s jídlem. Nemusíte se tedy bát, že by gril způsobil požár.

Další pokoj

Jen tak si lehnout, zaposlouchat se do zvuků vaší zahrady a odpočívat. No není to skvělá představa? Pokud podniknete potřebné kroky, může to být mnohem víc než jen představa. Stačí, když z vaší moderní pergoly uděláte další pokoj, který vybavíte pohodlným nábytkem. Umístěte do vaší pergoly pohovku, přidejte křesílka, stůl, nebo dokonce postel. Záleží jen na vás, jakým nábytkem vaši pergolu vybavíte. Dbejte ale na to, aby váš nábytek nepoškodil déšť nebo vítr.

Venkovní pracovna

Práce venku může být velice osvěžující. Především pro takové profese, které tráví veškerý čas za počítačem, případně u stolu ve vnitřních prostorách. Trocha toho sluníčka, čerstvého vzduchu a zvuků zahrady rozhodně neuškodí. Právě naopak. Poskytnou vám zcela nový zdroj motivace a energie. Proto na vaši terasu umístěte pracovní stůl, přidejte pohodlnou židli a pusťte se do práce. Pracovat venku můžete kdykoliv se vám zachce. Nejlepší je to samozřejmě během letních měsíců. Když venku svítí sluníčko a příroda hraje krásnými tóny. Ani podzim nebo jaro ale rozhodně nejsou špatným obdobím pro práci na vaší zahradě.